С нов Колективен договор вдигнаха с 13% заплатите на учителите в Благоевград

Снимка: Община Благоевград
Снимка: Община Благоевград
Кметът на община Благоевград Методи Байкушев и представители на синдикалните организации подписаха нов Колективен трудов договор, който обхваща системата на предучилищното и училищното образование. Документът гарантира по-добри условия на труд, които от своя страна ще позволят и предоставяне на по-качествена услуга за децата и техните родители. В него са регламентирани подкрепа за професионалното развитие и квалификация на педагогическия и непедагогическия персонал, осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд, защита на служителите в системата, гарантиране на техните права и др.
 
За част от дейностите в образователната сфера са договорени по-високи местни ставки спрямо тези на национално ниво. Сред тях са за лекторски часове и за работа с деца със специални образователни потребности. За педагогическите специалисти средното увеличение на възнагражденията е с 13%, а за непедагогическите с 5%.
 
Колективният трудов договор е резултат от съвместната работа и социално партньорство между институциите и е подписан от кмета на Благоевград Методи Байкушев, началника на РУО - Благоевград Ивайло Златанов, председателя на Общинската организация на СРСНПБ Антон Драгоев, председателя на Общинския координационен съвет на СБУ към КНСБ Бонка Ичкова и председателя на Регионален синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ Илиана Кадурина.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини