Шестокласник счупи носа на свой съученик с бутилка вода в Сандански

Играчка-плачка. Това стана вчера в училище в град Сандански, където момче счупи носа на свой приятел и му насини окото. Случката се е разиграла в края на едно от междучасията на зелените площи в Четвърто основно училище „Свети свети Кома и Дамян“ в курортния град.
За случилото се е съобщено около 10:47 часа на тел. 112. Между двама малолетни ученици е възникнала физическа саморазправа, при която едното от момчетата е пострадало с хематом на окото и фрактура на носа. То е било ударено с малка пластмасова бутилка в областта на лицето от свой съученик. За случая е уведомена компетентната прокуратура и е образувано досъдебно производство.
„Всичко е започнало като закачка не просто между двама съученици, но между двама приятели. Момчетата са в шести клас. Носели са бутилки с минерална вода. Едно от тях нарочно или без да иска, но е напръскало с вода другото, която пък го ударило силно в лицето със своето шише. Бутилката най-вероятно е пълна с вода, защото ударът се оказал много тежък и се стигнало да фрактура на носа и насинено око на потърпевшия ученик“, това разкриха педагози.
Пострадалото 14-годишно дете веднага е закарано в Спешния център в Сандански, но родителите му са преценили след това да го транспортират до лечебно заведение в София. Няма напрежение между родителите на двамата шестокласници, които са близки семейства, а децата им са приятели.
Момчето, което е извършило деянието, е много притеснено и съжалява за постъпката си. Ако се наложи, с децата ще работи психолог, казаха от Регионалното управление на образованието в Благоевград.

След пиянски запой убиха 34-годишен мъж с нож в несебърско село
