ФК „Пирин” с женски отбор и през новия сезон, в ДЮШ ще работят млади треньори, които знаят английски

Снимка: ФК
Снимка: ФК "Пирин"

Важни решения бяха взети от ръководството на ФК „Пирин”-Благоевград. Това стана факт на среща между собственика на клуба - Пол Белогур, и изпълнителния директор Таско Тасков, които дискутираха бъдещото развитие.

Женският отбор „Пирин Лейдис” продължава своето участие в женското първенство по футбол и през следващия сезон. Оценката за представянето на тима е добра, очакванията за следващия сезон са свързани с надграждане на постигнатото до момента.

Изпратена е заявка за участие на „Пирин 2” в първенството на Трета лига за сезон 2021-2022 г. Отборът спечели заслужена промоция в третото ниво на българския футбол след победа в баража срещу „Левски-Раковски”. Желанието на мениджъра на представителния отбор Уорън Фийни е да наблюдава развитието на младите играчи в реална състезателна среда.

ФК „Пирин” ще сведе до минимум контактите с агентите на футболистите, като в бъдеще играчите, преговарящи директно с клуба, а не чрез агенти, ще се ползват с предимство.

По повод началото на сътрудничеството между ФК „Пирин” и „American Soccer University” в треньорския състав на Детско-юношеската школа ще работят само млади и перспективни треньори от Благоевград и региона, които ползват английски език. Клубът ще се ангажира с повишаването на тяхната квалификация и професионални умения.

ФК „Пирин”, със съдействието на Община Благоевград, продължава подобренията по стадиона, за да придобие той по-приветлив и комфортен вид за предстоящото участие на представителния отбор в Първа лига.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини