Росен Начев: Таксиметровите шофьори не се страхуваме от COVID-19, готови сме да возим болни!

Снимка: Pixabay
Снимка: Pixabay

Готови сме да возим пациенти с коронавирус, не ни е страх. Хората от нашата гилдия така и така возят непрекъснато хора до Спешния център, до разни болници. За много от тях не се знае дали не са заразени. Така че този риск се поема и в момента от нашия бранш. Това заяви за Дарик Росен Начев, председател на Сдружението на таксиметровите шофьори в Благоевград. Той обаче подчерта, че е важно да се регламентират нещата на национално ниво, за да се знае кой какви отговорности има – не само таксиметровите водачи, но и хората, които ще пътуват в такситата.

„Няма проблем да помогнем на задъхващата се здравна система, като ние транспортираме пациенти с COVID-19 до здравните заведения. При спазване на мерките срещу коронавируса няма проблем за никой. Тези хора не са прокажени, няма да ги оставим без транспорт. Аз самият се преборих с тази зараза. Не е толкова страшно. Нека не се поддаваме на паниката и страха”, каза още Росен Начев.  

Той предупреди, че след Нова година ще има увеличение на таксиметровите услуги. По-висока ще е първоначалната такса за наемане на такси. Това ще оскъпи средно услугата от 50 до 70 стотинки за един курс.

В момента браншът в Благоевград работи в намален състав, но това е така, защото е намалено и потреблението на таксиметровите услуги, много хора минаха дистанционно на работа, много ученици също учат от вкъщи. С около 50% по-малко има работа ма таксиметровите фирми. Шофьорите спазват мерките за безопасност – носят маски, дезинфекцират колите, пътниците се возят на задната седалка. Опасността от заразяване се намалява до минимум.

„Водачите приемат нормално нещата. При първата карантина хората се страхуваха като че ли повече, вирусът бе непознат. Затова някои спряха да работят. Но сега повечето шофьори, дори по-възрастните, работят, защото трябва да осигурят финансовата издръжка на семействата си”, допълни Начев.  

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини