И в Банско започна дезинфекция на улиците

Снимки: Община Банско
Снимки: Община Банско

Метеорологичните условия в Банско от обяд на 16 март позволяват дезинфекциране на улиците срещу разпространение на COVID-19. Вече са обработени централните площади и улиците: „Явор”, „Иконом Чучулайн”, „Найден Геров”, „България”, „Цар Симеон”, „Пирин”, „Гоце Делчев”. Дезинфекция ще бъде направена и по другите улици в Банско, както и в гр.Добринище.

В изпълнение препоръките на кризисния щаб на община Банско от 16.03.2020 и в съответствие с разпоредбите на Националния оперативен щаб на Република България, ръководството на Юлен АД взе решение да преустанови работата на ски център Банско считано от 16.03.2020 година.

Още веднъж информираме, че потвърдените случаи на заразени с COVID – 19 в Банско са два: 9-годишно дете, пристигнало с близките си от Англия, и 78-годишен англичанин, живеещ постоянно в града от 2 години. Всички останали информации, разпространявани от медии, които не ползват достоверни източници, не са коректни.

 

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини