Ще има ли БСП заместник-кмет в Гърмен? Вървят преговори за Владо Донков

Снимка: Община Гърмен
Снимка: Община Гърмен

В Община Гърмен ще бъде назначен трети заместник-кмет. Той ще бъде излъчен от редиците на БСП и ще е от общинския център. Това разкри кметът Феим Иса. Той призна, че е поел ангажимент преди балотажа срещу подкрепата на социалистите да им гарантира едно от местата на заместник-кмет. „Ще изпълня обещанието си, не се отмятам от него. Въпрос на време е. БСП трябва да реши кого ще предложи за поста”, коментира кметът на община Гърмен – Феим Иса.

Въпреки това в общинския център има напрежение, че досега това назначение не е факт. Според „червени” активисти договорката е била на поста да се назначи бизнесменът Владо Донков, който бе и кандидат-кмет на последните местни избори от БСП. Социалистите в Гърмен негодуват, че от ДПС бавят изпълнението на дадената между първия и втория тур на вота дума. Те се опасяват, че е възможно да вървят преговори между ДПС и ГЕРБ и в крайна сметка третият заместник на Феим Иса да се окаже гербер, а не социалист, въпреки че социалистите ударили сериозно рамо за избора на Иса за кмет. Не се изключва и вариантът хора от ДПС да са срещу конкретната кандидатура на Владо Донков и да искат от БСП да посочи друг свой кандидат за поста.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини