Хулиган от Банско плаща 2200 лв. за наръган с нож мъж

Хулиган от Банско плаща 2200 лв. за наръган с нож мъж

Банскалия ще плати 2200 лева обезщетение на мъж от Велинград, когото пробол с нож, постанови Районен съд-Разлог.

Магистратите отхвърлиха като неоснователен иска от 20 000 лв. на ищеца П. Е. над уважения от тях размер. Подсъдимият Б. С. ще плати и 82,50 лв. разноски на потърпевшия за заплащане на адвокатски хонорар и възнаграждение за вещо лице. Решението подлежи на обжалване пред Окръжен съд-Благоевград в двуседмичен срок.

Банскалията се призна за виновен, че на 24 март 2015 г. към 19,45 часа в механа в курортния град по хулигански подбуди причинил телесни повреди на двама мъже – средна телесна повреда на Ц Ц. и лека телесна повреда на ищеца П. Е. След инцидента велинградчаните са транспортирани за лечение в МБЛ-Разлог. Болничният престой на ищеца е бил четири дни, а впоследствие е продължил да се лекува в домашни условия.

Вследствие на причинената му от ответника телесна повреда, ищецът претърпял неимуществени вреди, изразяващи се във физически и психически болки и страдания, силен стрес и шок, тревожност и безпричинна уплаха. Противоправното деяние на банскалията породило у ранения страх да контактува с околните, дори с близки и познати, както и страх да излиза от дома си.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини