Предстоят нови възможности за финансиране за ХОРЕКА и туристическия сектор
http://www.greece-bulgaria.eu/
През настоящата година по различни направления ще бъдат финансирани проекти в общините Благоевград, Свиленград, Харманли, Димитровград, Кърджали, Хасково, Смолян, Гоце Делчев, Петрич, Самоков, Сандански. Част от приоритетните оси са свързани с насърчаване на екологичното развитие, културата, природното наследство и устойчивия туризъм. Предстоят обучения, презентации и видео уроци по най-належащите теми, свързани с начините за кандидатстване за безвъзмездно финансиране, какви изисквания трябва да бъдат покрити, сключване на договори, комуникация с управляващ орган и междинно звено, отчитане и още. Обученията ще бъдат част от дигиталната Бизнес академия за агро – туризъм по проект „Агро-туризъм бизнес академия – система за подкрепа на МСП“.
Повече информация за предстоящите възможности и инициативи следете в официалните канали на Академията:
Facebook: https://www.facebook.com/agrobusinessacademy
Instagram: https://www.instagram.com/agro_business_academy/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/agro-business-academy/
http://www.greece-bulgaria.eu/
В Актуализираната Национална стратегия за устойчиво развитие на туризма в Република България 2014-2030 г. са очертани проблемите на земеделието и по-специално тези, свързани с финансирането. Констатира се, че в България мерките за насърчаване развитието на малкия и средния туристически бизнес са недостатъчни, а достъпът им до финансиране е затруднен. Спазването на изискванията на регистрационните, лицензионните и разрешителните режими в туристическия сектор поглъща значителна част от оборотните средства на туристическия бизнес. Цялостната регулаторна рамка по-скоро възпрепятства развитието на маките и средните предприятия в туризма в страната. Доверието на кредиторите към малките и средните предприятия е ниско, което намалява средствата за реализиране на бизнес проекти в туризма. Банките са със завишени условия и изисквания за финансиране към малките и средни предприятия и техните проекти, което допълнително затруднява развитието им.
Нужни са подобрения в управлението, законодателството и маркетирането на туризма в страната ни, за да може България да се справи с предизвикателствата на съвременната среда и конкурентите. Според Националната стратегия е необходимо повишаване на институционалния капацитет и въвеждане в действие на организациите за управление на туристическите райони, за да се развива туризмът на регионално ниво. Важна част е намаляването на сивия сектор и подобряване на възможностите за финансиране и модернизация на туристическите предприятия. Предстои потенциална криза, заради намаляващия брой млади кадри, завършващи туристически специалности. От значение е да се работи, съвместно с останалите институции, за решаване на проблемите с пътната инфраструктура, трафика и замърсяванията, с ВиК инфраструктурата, с достъпа до туристическите атракции, с тяхното съхраняване и поддръжка. Налице са и дефицити в онлайн представянето на дестинациите, по които трябва да се работи сериозно.
По подобни актуални теми, проблеми и техните решения, както и във връзка с предстоящите възможности за финансиране ще се говори по време на събитията и онлайн обученията на Бизнес академия за агро – туризъм. Иновативния проект „Агро - бизнес академия“ цели да подпомогне развитието на малките и средни предприятия от селскостопанския и туристическия сектор. Предприемачите ще получат достъп до професионални и научни уроци, ноу-хау, ново тематично смарт приложение и още.
Последвайте официалните канали на Академията, където ще публикуваме актуална информация за предстоящите възможности:
Facebook: https://www.facebook.com/agrobusinessacademy
Instagram: https://www.instagram.com/agro_business_academy/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/agro-business-academy/
http://www.greece-bulgaria.eu/