Студенти от АУБ събраха над 1000 лева за приют за кучета
![Снимка: АУБ](https://ilindenpres.bg/upload/news/30013/ee78dad01bf79099b689ab3abafca5bb.jpg)
Рок концерт на студенти от Американския университет в България събра над 1000 лева в помощ на местния приют за кучета. Членове на радио „АУРА" и Rock Jamming Club обединиха усилия за благотворителната кампания, която завърши с грандиозно шоу в благоевградския „Стейдж бар".
Водещата на предаването Blacksheep по „АУРА" Моника Бояджиева и нейният екип организираха специален информационен пункт в студентския център на университета. Там се събираха дарения от местната общност и се водиха разговори с преминаващите за проблема с бездомните кучета в града на изнесена радио сцена.
Идеята се зароди в края на пролетта след фестивала на АУБ и радио „АУРА" в центъра на града с групи като Hug or Handshake, Jin Monic и „Керана и космонавтите". Тогава Бояджиева реши да разгърне предаването си отвъд радиото и да покани групи в Благоевград, които да свирят с благотворителна цел. В началото на този семестър тя се срещна със студентската „Септум" и ги покани да се включат в първия концерт, който организира в края на този месец.
В края на кампанията събраните дарения достигнаха 1152 лева. Сумата отива в подкрепа на центъра за пострадали животни „Оскар и Лора". С част от тях каузата погасява дълга за вече закупена храна, а останалото ще послужи за бъдещи нужди на приюта. Това е първият, но не и последен концерт, който Бояджиева се надява да организира в оставащия й един семестър в университета.
![С изложба и модно ревю отбелязаха юбилея на две специалности в ЮЗУ С изложба и модно ревю отбелязаха юбилея на две специалности в ЮЗУ](https://ilindenpres.bg/upload/news/30012/thumbM_da54554c9f7252d0ea2fa103fde24310.jpg)
С изложба и модно ревю отбелязаха юбилея на две специалности в ЮЗУ
![Как да изберем безопасни електрически гирлянди за елхата? Как да изберем безопасни електрически гирлянди за елхата?](https://ilindenpres.bg/upload/news/30014/thumbM_94875804db25b29061079e5bd57fa6eb.jpg)