Книга разказва за магията на „На армане с тъпане” в Разлог

„Надиграване или споделяне“, това е книгата, която бе написана по случай десетото юбилейно издание на Фестивала на традиционните хорá „На армане с тъпане“.
Събитието има основна цел да пресъздаде атмосферата на старинното мегданско веселие. Първото му издание е на 6 октомври 2012 г. и е посветено но стогодишнината от освобождението на град Разлог от турско владичество.
От 2013 г. до днес проявата е винаги в последната събота от месец юни. Организаторите – Община Разлог, Народно читалище „15.IX.1903-1909 г.“ и директорът на фестивала доц. Георги Гаров, имат амбицията да осигурят всички условия за запомнящо се протичане на фестивала, да създадат празнична атмосфера и да превърнат града в дестинация за фестивален туризъм.
„Целите на фестивала са да се популяризира българския фолклорен танцов стил; чрез традицията да се утвърди българската идентичност и самочувствие, да бъде форум за обмяна на идеи между ръководители и участници от клубовете за хорá“, споделя доц. Гаров.
„Надиграване или споделяне“ – в книгата има доклади от Научна кръгла маса, състояла се на 27 юни 2020 г. в Разлог, във връзка с Фестивала на традиционните хорá „На армане с тъпане“. Съставител е доц. Георги Гаров, Югозападен университет „Неофит Рилски“ – Благоевград.
Научен редактор е проф. дфн. Албена Георгиева, Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей, Българска академия на науките. Творбата е отпечата в Университетско издателство „Неофит Рилски“-Благоевград.

Иво Христов: Малките и средни фирми да имат улеснен достъп до суперкомпютрите в ЕС
