Ремонтират забавачка по „Красива България" в Разлог

Сградата на Детска градина „Детелина“ в Разлог е одобрена за финансиране по проект „Красива България“ през настоящата година. Общият бюджет за обекта е малко над 75 хил. лв.
Текущият ремонт, който общината планира, ще доведе до заздравяване и реставриране на покрива, без да има конструктивни намеси. Остарялата му дъсчена обшивка ще бъде подменена с нова, а над нея ще бъде положена хидроизолационна мембрана. Старите керемиди ще бъдат почистени и сортирани, като счупените ще се заменят с нови. За да бъдат предотвратени нови течове, улуците и водосточните тръби ще се подменят.
Предвижда се изграждане на мълниезащитна инсталация, с цел обезопасяване на сградата. Тъй като от течовете на покрива мазилката е частично разрушена, се налага ремонт на фасадите на постройката. Ще бъдат ремонтирани и комините, а дограмата на сутерена и таванското помещение ще се смени.

ВиК-Благоевград със световно отличие за технологии във водния сектор
