Жители на изгорелия блок в Сандански искат помощ от Общината

Жители на изгорелия блок в Сандански искат финансова подкрепа от местния парламент. Този четвъртък общинският съвет ще реши с каква сума да бъдат подпомогнати семействата и собствениците, които живеят в блока на улица „Първи май” №32.
Жилищната сграда изгоря при пожар на 30 март. Пламъците унищожиха целия магазин на площ от 1000 квадратни метра на партера и нанесе огромни щети на 40-те апартамента на горните етажи.
Живеещите са внесли молба до местния парламент за отпускане на финансови средства за покриване на щетите, причинени от пожара.
„При такива случаи отпускаме между 1000 и 2000 лева. Но сега става въпрос за 40 семейства, трудно ще можем да отделим толкова голяма сума. Все още блокът е необитаем, в него няма ток и вода. Продължава и обследването на сградата, за да се установи дали конструкцията не е компрометирана”, заяви кметът на община Сандански – Кирил Котев.
Полицията в Сандански издирва подпалвачите на пожара. Версията за умишлен палеж бе доказана от видеокамерите в района на улица „Първи май”, където е жилищната постройка. Те са заснели как двама мъже с качулки чупят прозорците на търговския обект, разливат гориво с туби и палят пожара.

Трактор премаза възрастен мъж в Гоце Делчев
