Невръстен моторист избяга от полицейска проверка и катастрофира

Непълнолетен моторист опита да избяга от полицейска проверка и се удари първо в паркирано туристическо ремарке, а след това в служебния автомобил на униформените служители.
Инцидентът е станал на 8 юли около 21.30 часа в благоевградското село Покровник. Дежурен автопатрул подал светлинен и звуков сигнал за проверка на профучаващия мотоциклет без регистрационни табели. Вместо да спре, водачът натиснал газта и продължил пътя си. Полицаите последвали нарушителя.
При гонката мотористът изпреварил от дясната страна лек автомобил "Фиат Дукато", след това излязъл от платното за движение и се ударил в паркирано до пътя туристическо ремарке. При сблъсъка мотоциклетът отскочил и се забил странично в полицейската патрулка.
Водачът на мотоциклета е 15-годишен младеж от Покровник, който е без свидетелство за правоуправление. Той и 15-годишният му спътник не са пострадали. Нанесени са материални щети.