Недоволни пчелари и животновъди от Струмяни искат помощ от Бошкилов

Снимка: Пресцентър
Снимка: Пресцентър

Днес народният представител от БСП за България - Николай Бошкилов се срещна с жителите на  община Струмяни, където бяха поставени важни въпроси за развитието на дребните земеделски производители.

Един от основните проблеми, който бе представен пред Бошкилов бе свързан с негодуванието на пчеларите, които се оплакаха от кратките срокове на европейските програми и липсата на критерии при тяхното изпълнение. Пчеларите от своя страна предлагат създаване на програма за залесяване на медоносна растителност.

Животновъдите повдигнаха въпроса за липса на пасища, тъй като според тях община Струмяни  отдава площи на приближени до нея фирми. Николай Бошкилов сподели, че в община Благоевград на дневен ред също стои проблемът със слабата информация, която разплащателната агенция дава на дребните земеделски производители. Той сподели, че това е причината много от производителите и животновъдите да изпускат зададените срокове за подаване на декларации свързани със субсидирането.  Николай Бошкилов заяви, че работата на Разплащателната агенция е незадоволителна.

Сдружение "Малешевско- огражденски имоти 1958" представи пред народния представител проблема за земеразделянето, тъй като са допуснати грешки при възстановяването на земеделските имоти и плановете нанесени върху кадастралните карти. Това е сериозен проблем, засягащ множество жители на община Струмяни. Той създава пречки при кандидатстването по европейски програми и субсидирането им.  Николай Бошкилов сподели, че от своя страна ще потърси консултация с юристи , за да бъде намерено решение на проблема. Той категорично заяви, че ще постави въпроса и в Народното събрание.

Поставени бяха въпроси свързани и с ПК " Огражден" Струмяни. 

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини