Румъния пред революция. 250 000 на протест в Букурещ
Admin
02/02/2017 08:23
Свят
0

Мащабна и масова демонстрация в Румъния изкараха над 250 000 протестиращи през нощта в столицата Букурещ, съобщава информационния портал Digi24.
Секретарят на МВР на Румъния Раед Арафат съобщи, че в болниците са докарани двама полицаи и двама протестиращи. Информацията ,обаче е за доста повече ранени в уличните сблъсъци. Над 20 души са задържани.
Гражданите на северната ни съседка протестират против проектозакон даващ възможност за амнистия на затворници осъдени за корупция и присвояване на материални блага. Протестиращите предполагат ,че в този случай на свобода ще излязат много чиновници и политици, които в момента излежават присъди за злоупотреба със служебно положение.

Националите юноши на България и Чехия с контроли в Благоевград

Неврокопчани отбелязват 145 години от рождението на Гоце Делчев
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.