Кирил Добрев: Време е да отворим темата за въвеждане на прогресивно подоходно облагане

Снимка: Пресцентър
Снимка: Пресцентър

Народният представител от „БСП – Обединена левица“ и председател на Комисията по транспорт и съобщения Кирил Добрев проведе среща с кметове и общински съветници от област Благоевград в Петрич. Той беше заедно с Владимир Георгиев - народен представител и заместник-председател на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление. Основни теми на разговора бяха участието на БСП в правителството и приоритетите в Бюджет 2025.

Според Добрев идва моментът, в който ще трябва да се отвори и темата за поетапно въвеждане на прогресивно подоходно облагане. "България е единствената държава в ЕС с подобни данъчни ставки. Плоският данък беше въведен от БСП преди години, но той свърши своята роля, като ограничи сивата икономика. Идва време за преразглеждане на този въпрос", категоричен беше депутатът.
По думите му амбициозната програма за общините през последната година ще бъде изпълнена, а пенсиите ще бъдат увеличени, както БСП винаги е настоявала. "Ако не бяхме точно сега в управлението, част от социалните политики нямаше да се случат и точно затова продължаваме да твърдим, че БСП е социалният гарант в този кабинет.", подчерта Кирил Добрев. Според него е съвсем нормално човек от партията да поеме социалното министерство. И подчерта, че другите министри от БСП - на регионалното развитие и на екологията, вече активно работят за справяне с безводието в страната.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини