Слънцето е с нас и днес, но настъпват дъжд и студ от северозапад

Снимка: Pixabay
Снимка: Pixabay

Днес преди обяд на много места в низините и котловините ще има мъгла или ниска слоеста облачност. След обяд видимостта ще се подобри, но от северозапад ще започне ново увеличение на облачността. В северозападните райони ще превали дъжд, който с понижението на температурите ще премине в сняг. Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и с него ще нахлува студен въздух. В Източна България през по-голямата част от деня вятърът ще бъде от юг-югозапад. Максималните температури, в повечето места, ще бъдат между 12° и 17°, в София – около 12°.

В планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана средна и висока облачност. Вечерта облачността ще се увеличи и в Западна Стара планина ще завали сняг. Ще духа умерен до силен западен вятър, който вечерта ще започне да се ориентира от северозапад и да се усилва. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 10°, на 2000 метра - около 2°.

По Черноморието преди обяд на места ще има мъгла или ниска облачност. След обяд видимостта ще се подобри и ще се установи предимно слънчево време. Ще духа слаб до умерен юг-югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 12° и 16°. Температурата на морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини