Какви функции имат инверторните климатици?

Какви функции имат инверторните климатици?

Инверторните климатици вече са много повече от уреди за охлаждане и отопление. Те са интелигентни системи, които идват с безброй функции за подобряване на комфорта и енергийната ефективност. С тяхна помощ имате по-голям контрол над температурата в помещенията и качеството на въздуха. В следващите редове ще видите как точно се постига това.

Йонизатор

Йонно-дезодориращият филтър е една от най-иновативните добавки към инверторните климатици днес. Неговата роля е да насища въздуха с отрицателни йони. Те са известни с това, че не само абсорбират неприятните миризми от готвене и цигарен дим, но също така са способни да неутрализират вируси, бактерии и гъбички, които могат да ви разболеят. Отрицателните йони по естествен път са привлечени от положителни тела, каквито са някои вредни частици във въздуха. Това, което се случва, е, че тези йони се прикрепят към микробите и започват да разграждат клетъчната им стена. При това положение последните умират и не могат да ви навредят. Хубавото е, че свойствата на йонизиращия филтър се подновяват след измиване. Той може да се ползва няколко години.

И сега остава въпросът откъде да вземете инвертор с йонизираща система у нас. Не се тревожете, на пазара вече има много такива модели. Просто влезте в интернет и разгледайте. Ако ви притесняват цените, потърсете инверторни климатици klimatici.bg, където ще намерите качествени модели на добри цени. Много от уредите на този сайт предлагат усъвършенствана филтърна система, в която има не само йонизатор, но също така катехинов, карбонов и сребърен филтър за антибактериална защита. Всички те премахват замърсителите от въздуха много по-ефективно, осигурявайки 98% по-чист въздух.

Сензор за движение

Някои инверторни климатици притежават сензори, които отчитат движението в стаята и регулират температурата в зависимост от това. Ако в стаята няма хора в продължение на 30 минути, системата автоматично превключва на икономичен режим, с което се спестява приблизително 20% от енергията.

И обратното. В момента, в който климатикът засече движение на около 5 метра от вътрешното тяло, се активира нормален режим. Обикновено въздушната струя е насочена в посока, в която няма хора. Системата сканира цялата стая, за да определи накъде да изведе струята. В режим на отопление тя обикновено е насочена към пода, а при охлаждане - към тавана.

Автоматично регулиране силата на въздушния поток

С тази функция системата сама определя каква да бъде силата на въздушната струя въз основа на различи параметри като влажност и температура на въздуха. Когато температурата в стаята достигне зададената, инверторните климатици не се изключват, за разлика от конвенционалните. Напротив, компресорът продължава да работи на по-ниски обороти, като въздушната струя постепенно намалява. Това води до по-малък разход на електроенергия и до по-равномерна температура.

Вътрешно изсушаване (самопочистване)

Някои инверторни климатици са оборудвани с режим за самопочистване, като тук се има предвид премахване на влагата от устройството. При спиране на системата вътрешният вентилатор се включва автоматично, за да изсуши вътрешното тяло. Това предотвратява образуването на плесен и бактерии, което не е полезно за здравето и също води до лоши миризми. Процесът отнема 15 минути.През цялото време клапите на климатика са затворени.

Автоматично рестартиране

В случаи когато електроснабдяването бъде прекъснато и възобновено след известно време, климатичната система продължава с режима си на работа от преди това. Няма нужда да задавате нови настройки, тъй като те се запазват в продължение на 48 часа. Това е изключително полезно в случаите, когато спите или отсъствате от дома.

Самодиагностика

Някои уреди предлагат опцията самодиагностика. Функцията позволява на системата сама да определи от какъв характер е повредата. Това обикновено се изразява под формата на сервизен код. Техниците са наясно с тези кодове и могат бързо и лесно да проверят дали наистина има такъв проблем и да предприемат мерки за решаването му.

                                      Климатици-сън

Режим сън

Тази функция е изключително важна за климатика в спалнята, тъй като ви позволява да се наслаждавате на приятна температура без излишен шум. Най-новите инверторни климатици като цяло са по-тихи, но режимът Sleep допълнително гарантира ниски нива на шум, защото компресорът работи на ниски обороти, а температурата и влажността във въздуха се контролират автоматично за вас.

Таймер и Wi-Fi адаптер

С помощта на таймер можете да настройвате кога климатикът да се включва и изключва. Тази функция е страхотна и работи дори ако не сте си у дома, като ви дава възможност да програмирате климатика за една седмица напред. Това означава, че дори когато сте далеч от дома, климатикът може да работи по предварително зададени от вас параметри. В допълнение към това, все повече устройства имат вграден Wi-Fi модул, с чиято помощ лесно и удобно управлявате вашия уред от разстояние, използвайки смартфон или таблет.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини