Горноджумайското въстание оживява днес в квартал Вароша
Admin
22/09/2024 08:28
Региона
0

Снимка: Община Благоевград, архив
Днес Благоевград отбелязва 116 години от обявяването на Независимостта на България с тържествено честване, което ще започне в 11 часа на площад "Георги Измирлиев". Пред всички паметници на героите, дали живота си за свободата и целостта на Майка България, ще бъде отдадена почит и поднесени цветя.
В 12 часа в квартал "Вароша" ще бъде представена историческата възстановка "Зов за свобода", посветена на Горноджумайското въстание от 1902 година. В нея ще вземат участие представители на регионалните клонове на Национално дружество "Традиция" от цялата страна, както и доброволци.

Астрономическата есен идва с много слънце и приятни температури

Делян Пеевски повежда листата на ДПС - Ново начало в Пиринско
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.