Наводненията в Европа стреснаха властта у нас, премиерът свиква днес работна среща
Admin
16/09/2024 08:59
България
0

Снимка: Община Симитли, архив
Премиерът Димитър Главчев свиква днес работна среща в Министерския съвет с вицепремиера и министър на финансите Людмила Петкова и с министрите на вътрешните работи, на околната среда и водите, на земеделието и храните, на регионалното развитие и благоустройството, на икономиката и индустрията, на енергетиката и на отбраната.
Срещата е заради изключително тежката ситуация в Централна и Източна Европа, причинена от рекордните валежи и наводненията, които причиниха огромни щети по инфраструктурата и отнеха човешки животи. Акцентът на дискусията ще бъде въпросът дали бедствието налага превантивни действия и от страна на българското правителство.

Жители на Краище помогнаха на семейство от община Велинград

Мики Рурк: Хората се страхуват до смърт от тишината, защото не знаят какво означава тя
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.