Гласуват третия вот на недоверие срещу правителството, който няма да е успешен
Admin
04/07/2025 07:40
България
0

Снимка: Пресцентър, архив
Третият вот на недоверие срещу правителството на Росен Желязков ще бъде гласуван днес в 13 часа и 10 минути. Мотивът на вносителите този път е провалът във фискалната политика на правителството.
Вотът няма как да мине, тъй като за падането на правителството се обявиха единствено вносителите, които нямат необходимото мнозинство, тъй като събират само 54 гласа.
Против ще бъдат партиите, участващи в кабинета - ГЕРБ-СДС, БСП и "Има такъв народ". ДПС - Ново начало многократно са заявявали подкрепа за кабинета "Желязков". Трите формации общо събират 131 гласа. А ПП-ДБ и Алианс за права и свободи няма да подкрепят вота.

Млад мъж загина след катастрофа с мотор в Благоевград

Слънцето увеличава силата на топлото до 38 градуса
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.