Игуменът на Рилския манастир: Не знам нищо за акция и иззети мощи, които са изчезнали оттук

Снимка: МВР
Снимка: МВР

Игуменът на Рилския манастир Адрианополският епископ Евлогий няма никаква информация от органите на реда за акцията и задържането в Дряново на Велизар Костадинов, който складирал поне 20 мощи на светци. 50-годишният мъж бе арестуван преди дни с 500 реликви, които крил в пристройки на къщата си.   

Според главния секретар на Светия синод епископ Герасим се предполага, че мощите са изчезнали още през 70-те години на миналия век от Рилския манастир. Сред реликвите има и църковен жезъл на митрополит на стойност шестцифрена сума. 

„Нищо не знам, от вас научавам за такава акция и за евентуално откраднати мощи от Рилската света обител. Никой не ме е уведомил за такова нещо“, каза днес игуменът на Рилския манастир.

Неофициално се работи по версията за международен канал за продажба на църковните реликви.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини