Футболистите на Вихрен - Сандански постигнаха четвърта поредна победа в контролите

Снимка: ФК
Снимка: ФК "Вихрен"

Отборът на „Вихрен“ (Сандански) победи с 1:0 тима на „Пирин“ (Гоце Делчев) в контрола. Единственото попадение реализира Антон Карачанаков в 40-ата минута. Това бе четвърти пореден успех за футболистите на старши-треньора Николай Николов след 7:0 срещу „Спартак“ (Склаве), 2:1 срещу „Беласица“ (Петрич) и 2:1 срещу „Пирин“ (Разлог).

Интрига имаше в първите минути, след като Павел Головодов от състава на „Пирин“ (Гоце Делчев) два пъти остана сам срещу вратаря на санданчани, но Котев спаси и двата последвали удара.

В 40-ата минута Георги Иванов асистира отляво и Антон Карачанаков реализира единственото попадение.

През второто полувреме санданчани играха много силно и създадоха още много положения. Голмайсторът Карачанаков остана три пъти сам срещу вратаря, но два пъти предпочете да подаде на свои съотборници, които не завършиха по най-добрия начин открилите се пред тях възможности. .

При едно от положенията капитанът на „Вихрен“ в този мач Руслан Иванов буквално от 5-6 метра вместо да прати топката във вратата, реши да я спре и пропусна да удвои резултата.

Даниел Пехливанов също имаше две ситуации, но вратарят на тима от Гоце Делчев се справи.

В последните минути Павел Головодов си изкара два жълти и съответно червен картон за реплики срещу съдията.

Следващата проверка на Вихрен е в сряда (24 юли) в Сандански срещу Брегалница (Щип), а два дни по-късно е последната контрола – срещу Гранит (Владая).

Стартов състав на Вихрен: Костадин Котев, Любослав Любомиров, Раиф Мурадов, Георги Коричков, Георги Иванов, Венцислав Бенгюзов, Руслан Иванов, Даниел Пехливанов, Антон Карачанаков, Методи Костов и Калоян Тодоров (през второто полувреме влязоха всички останали налични футболисти).