Мария Габриел оттегля кандидатурата си за премиер, ГЕРБ няма да подкрепи кабинет с втория мандат

Мария Габриел ще внесе в понеделник писмо в Народното събрание, с което оттегля кандидатурата си за министър-председател. Това обяви на брифинг в централата на ГЕРБ самата тя и добави, че ГЕРБ няма да участва повече в преговори и няма да подкрепи правителство с втория мандат.
"Всички видяхме, че всички важни реформи се случват с ГЕРБ. Имаше разговори и през последните дни и ГЕРБ отстъпи, но имаше нови искания. За това ние казваме „Не", каза ще Габриел.
"Не на постоянните нови условия, и не на нови и нови условия. Това постоянно изпълва ГЕРБ с нетърпимост по отношение на отказа от среща искането ни за споделена отговорност", добави тя.
"Искам да изразя съжаление за създалата се ситуация. Напрамихме отстъпки, имахме обща основа, но за съжаление ще трябва да се върнем към нея след избори. Ще продължа да бъда вицепремиер до последния ден на това правителство", каза Габриел и призова за предизборна кампания без манипулации.

Костадин Паскалев: Корнелия Нинова да напусне БСП и да посипе главата си с пепел
