Избраха спокойно и с мнозинство шестимата заместници на Радослав Тасков в ОбС-Благоевград

Снимка: Община Благоевград
Снимка: Община Благоевград

С мнозинство и без каквито и да е дебати бяха избрани зам.-председателитете на Общински съвет-Благоевград. Това най-вероятно означава, че е предварително е имало разбирателство между съветниците кои да бъдат номинирани. Първоначално шест души получиха номинации, но в последния момент от ПП "Движение Гергьовден" предложиха сред номинираните Димитрина Петрова. И точна тя бе тази, която не събра нужната подкрепа, получи само 17 гласа "за".

Зам.-председатели на Радослав Тасков като шеф на местния парламент ще са Георги Корчев от ПП "Движение Напред България" с 36 гласа "за", Ваня Кромбоа от ПП-ДБ с 37 гласа, която е единствената дама, Давид Петров от ГЕРБ с 36 гласа "за", Георги Иванов от Съюз на свободните демократи с 35 гласа "за", Иван Станчев от Левицата с 34 гласа "за" и Ибраим Зайденов от ДПС с 29 гласа "за".

В този ОбС обаче няма да има Председателски съвет. Това стана след становище на Окръжна прокуратура-Благоевград, че такъм орган няма правомощия и затова не може да съществува.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини