С почит към героите и музикална палитра Долно Драглище отбеляза 120 години от Илинденската епопея

Снимки: Община Разлог
Снимки: Община Разлог
С традиционен събор под надслов “Празникът на моето село” Долно Драглище отбеляза снощи 120 години от Илинденско-Преображенското въстание.
 
С блага питка и китка здравец бяха посрещнати официалните гости на събитието, сред които бяха кметът на община Разлог инж. Венцислав Гърменов, зам.-кметът Иван Гюров. кметът на община Златица инж. Стоян Генов и зам.-кметът Илия Македонски.
 
Програмата започна с поднасяне на венци и цветя пред паметник “Априлци 1876”. В знак на признателност пред мемориала сведоха глави десетки жители и гости на разложкото село.
 
По повод годишнината от Илинденско-Преображенското въстание, след химна на Република България, приветствени слова към всички присъстващи отправиха кметът на Долно Драглище Лиляна Боянова, Венцислав Гърменов и Стоян Генов.
 
“С гордост си припомняме неизбледняващите образи на онези долнодраглищенци, взели участие в събитията от 1903 година, за славното и героично минало на нашите предци, които са положили здравите основи, върху които ние днес, техните потомци, заедно и обединени градим бъдещето на Долно Драглище”, заяви Боянова.
 
Програмата на “Празникът на моето село” продължи с музикалните изпълнения на Ива и Велислава Костадинови, както и с цветна палитра от български народни хора, на които се хванаха десетки жители и гости на Долно Драглище.
 
                                          31_1
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини