Ученици засадиха цветя край паметника на Гоце Делчев в Благоевград
Ученици от Професионалната гимназия по икономика „Иван Илиев“ засадиха цветя района около паметника на Гоце Делчев в Благоевград. Пространството, което се намира на пл. „Македония“ в областния център на Пиринско, е облагородено с тагетис, бяла и червена бегония.
Младежите се включиха активно в инициативата и само за часове успяха да превърнат мястото, на което се издига лика на българския революционер, в по-красиво и приветливо. Дейностите на учениците бяха подпомогнати от служители на ОП „Озеленяване“, а посадъчният материал бе осигурен от Община Благоевград.
След финала на инициативата учениците увериха, че ще продължат да се грижат за обновената площ. Община Благоевград благодари на младежите за положените усилия и призовава жителите и гостите на града за отговорно отношение към общодостъпните градски зони.