Борисов откри спортна зала, депо и санирани блокове в Пиринско

Снимки: ИлинденПрес
Снимки: ИлинденПрес

Днес министър-председателят преряза три ленти в Благоевградска област.. За няколко часа Бойко Борисов откри спортна зала в Гоце Делчев, регионално депо за битови отпадъци в Разлог и санирани блокове в Благоевград.

В квартал "Струмско" той бе посрещнат от кмета Атанас Камбитов, от доволните жители на обновените сгради и от няколко музиканти на ансамбъл "Пирин", които засвириха веднага, щом пристигна премиерският джип.

„Стреснахте ме с тези тъпани”, пошегува се Борисов заради музикалното оформление.

„Смееха ни се, когато започвахме програмата за санирането. Било глупост, нямало да стане. Благоевград обаче не се лъже лесно и затова е първенец сега. Преди тези блокове бяха олюпени, сега сякаш дойдох в друг квартал. Трябва да оставим поне един ненаправен блок, че да се види разликата", възкликна премиерът.

Той припомни, че тази година държавата е похарчила над 6 милиарда лева "жива пара" за американските ТЕЦ-ове на "Марица Изток", за КТБ и за изплащане обезщетението за АЕЦ Белене. С тези пари икономиката ни щяла да отчете ръст от 10 процента.

"Само за парите за саниране не ме е яд, защото между 10 000-15 000 лева отиват директно в едно домакинство като подарък от държавата. Слушам някои кандидати за президент, дето щели да водят балансирана политика. Нека съдим по делата, по направеното. Тогава няма с кой да споря. Ще ги направим всичките блокове, пък тогава ще си ходим” каза още министър-председателят.

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова похвали благоевградчани и им благодари, че били смели и мъдри, за да не повярват на манипулациите, че в Националната програма за енергийна ефективност има нещо нередно. 2000 сгради в България се санират, други 2500 чакат да бъдат обновени.

Кметът Камбитов подчерта, че това е 60-ият блок, други 70 се правят в момента.- до момента са инвестирани 100 милиона лева за санирането на 8500 жилища на 25 000 души. „Благодаря на премиера и правителството за смелостта да започнат тази програма. Догодина ще има още 1 милиард лева, нека и другите градове заприличат на Благоевград. На следващото заседание на МС очакваме част от бившата казарма да стане собственост на общината и да направим първа копка на нова църква. За тази година и до средата на следващата в града ни ще влязат 200 милиона лева външни финансови източници”, допълни градоначалникът.

Премиерът, министърът и кметът прерязаха лентата на обновения блок. „Джобът ми е пълен с ленти”, похвали се  Борисов.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини