Сатовча благоустроява коритото на река Бистрица

Община Сатовча и македонската община Липково ще работят заедно по проект на Програмата за трансгранично сътрудничество ИНТЕРЕГ ”България – Македония“.
Проектът предвижда благоустрояване на коритото на река Бистрица в селото като туристическа атракция – изграждане на пешеходна зона, велоалея, кът за отдих, стени, парапети и осветление. Ще се работи и в посока превенция на риска от бедствия и аварии. Затова ще бъдат почистени и култивирани участъци от речното корито на река Бистрица, както и ще бъдат изградени подпорни стени.
В участъка на реката, граничеща с футболното игрище, ще се създаде обособена пешеходна зона с велоалея и места за отдих. В нея ще се направят пясъчници и допълнителни места за сядане, което ще привлече и посетители, които ще могат да наблюдават състезанията на стадиона.
На двата пешеходни моста ще се подменят парапетите, а дървеният пешеходен мост над реката в горния й участък ще се подмени със стоманен.
Всички заложени дейности трябва да бъдат извършени до две години.

Георги Андонов: Цецка Цачева заслужава да стане първата жена президент на България
