Вълци нападат стада край Брежани, ловци гръмнаха един хищник

Глутница от десетина вълка тормози животновъдите в района на симитлийските села Брежани, Сенокос и Мечкул. Хищниците атакуват стада овце и крави, убиват дамошни животни. Затова ловната дружинка от село Сенокос през изминалия уикенд тръгна по следите на вълците.
„Открихме глутницата в местността Ваканин дол, сред скалите над река Струма. Вдигнахме поне десетина вълка, но това са много хитри животни, усещат човешкото присъствие и бягат много бързо. Затова трудно се отстрелват. Все пак един от нас – Любен Георгиев, успя да повали един от зверовете, който бе доста едър - над 65 килограма”, разказа ръководителят на авджиите Николай Николов, който само преди два месеца гръмна огромен глиган, кръстен от ловците Царя на Пирин.
Проблемът с вълчата напаст е заради липсата на храна високо в гората. Затова хищниците слизат по-ниско и често се озовават в населените места в рейона. Причина за това е и храната, която се разхвърля там от хора, които се грижат за популацията на лешоядите.
Ловците ще продължат преследването на глутницата, за да спасят от набезите на вълците местните животновъди и техните стада.

Жители на община Гоце Делчев и експерти избират най-добрия спортист на годината
