Решено! Община Петрич ще стопанисва НСБ „Цар Самуил“

След няколко години усилия община Петрич най-сетне успя да стане стопанин на Националната спортна база „Цар Самуил”.
Официално беше подписан договорът между „Национална спортна база“ ЕАД и Общината за отдаване под наем на спортните обекти.
Общината ще стопанисва стадиона с лекоатлетическата писта, сградата на съблекалните, сградата за баскетбол, сградата за обща физическа подготовка, спортната площадка с изкуствена настилка, площадката за хандбал, тенис корта. Очакваната десетилетие новина от петричани стана реалност. Община Петрич ще плаща наем в размер на 10 000 лв.
До момента ОФК „Беласица“ домакинстваше на стадиона в град Симитли, което струваше между 4500 и 5500 лева. Приходите от билети са в пъти по-ниски, но това ще се промени, ако отборът играе в Петрич.
Община Петрич ще направи искане до „НСБ“ ЕАД за корекция на искания наем заради бъдещите инвестиции за подобрения в обекта, които ще се направят.
В съобщението си до медиите Община Петрич публикува и култова снимка от времето преди 1989 година. На нея, случайно или не, се вижда плакат, издигнат над трибуните на стадиона. Той гласи дословно така: В единен строй със СССР – към комунизма!

Временно ограничиха движението в района на тунел Железница
