Депутатите решават остава ли шеф на парламента Никола Минчев

Депутатите решават остава ли шеф на парламента Никола Минчев

Депутатите днес ще гласуват дали да отстранят от поста председателя на Народното събрание Никола Минчев. В сряда от „Има такъв народ” внесоха искане за оставката му.

Причината - според партията на Слави Трифонов председателят на парламента грубо нарушава законите, като отказа министърът на външните работи Теодора Генчовска да бъде изслушана на закрито заседание по темата Северна Македония.

От опозицията обявиха, че ще подкрепят искането за оставка. Така четирите партии имат нужното мнозинство. Премиерът Кирил Петков пък отложи посещението си в Азербайджан, за да подкрепи Никола Минчев.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини