Неврокопчани почитат паметта на Христо Ботев
Admin
01/06/2022 13:38
Региона
0
Утре, 2 юни, се навършват 146 години от гибелта на поета и революционера Христо Ботев. На този ден свеждаме глави в знак на почит и признателност пред паметта на Ботев и всички загинали за свободата на България.
Ръководството на Община Гоце Делчев, представители на политически партии, институции и учебни заведения ще положат цветя на изградения преди няколко години бюст-паметник на Христо Ботев в града. Церемонията ще започне в 12:00 часа.
Във връзка с отбелязването на годишнината по обяд ще се включат сирените в града със сигнал "въздушна опасност". Техният вой ще продължи 3 минути. Местната власт призовава хората да бъдат спокойни и да не се плашат от звуковия сигнал.
Компенсират бизнеса заради скъпия ток през май и юни
В Деня на детето Община Благоевград изплати помощи за новородени
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.