Село Попови ливади вече с пощенски код

Най-новото населено място в община Гоце Делчев вече си има пощенски код. Кодът на село Попови ливади, което до месец май миналата година бе курортна местност, е 2906.
„Новото селище запазва своя курортен характер. Вече имаме възможност да развиваме курорта с включването му за финансиране по различни европейски програми през новия програмен период 2014-2020 година. Да се изгради инфраструктура и да се облагороди районът, в който живеят постоянно близо 60 души”, увери кметът на Гоце Делчев Владимир Москов.
Общината има работни проекти за нов водопровод и канализация в новото населено място, за направата на улици, на пречиствателни съоръжения, на електропреносна мрежа. Досега за Попови ливади нямаше европейско финансиране, тъй като не се отпускат инвестиции за ненаселени места.
Основната цел на общината е да се създадат добри условия за отдих и Попови ливади да е модерен курорт за гости от страната и чужбина. Вече е изготвен и идеен проект за развитието на туризма. Предвижда се провеждането на Фестивал на природата и алтернативната медицина, консервирането на паметника на Яне Сандански. Ще се изгради културно - историческа пътека, която включва паметника на великия патриот Гоце Делчев, лобното място и гроба на войводата Яне. Ще се построят и трасета за зимни спортове - биатлон и ски бягане. Всичко това ще привлече туристи в региона и ще помогне за развитието ни като туристическа дестинация, сигурни са местните хора.