Музиката на Бах и Шуберт ще огласи тази вечер залата на Камерна опера

Камерна опера-Благоевград кани почитателите на симфоничната музика на Пролетен концерт с музиката на Бах и Шуберт, който започва тази вечер в 19.00 ч. в голямата зала.
Солисти на концерта ще бъдат младите, красиви и изключително талантливи цигулари на Камерна опера Благоевград Стоил Богданов - концермайстор и Калина Митева - помощник-концермайстор.
Ще чуете в тяхно изпълнение соловите Концерти от Йохан Себастиан Бах в E dur и a moll и Двоен цигулков концерт в d moll заедно със струнния оркестър на Камерна опера.
Във втората част на концерта ще прозвучи Симфония No.5 от Франц Шуберт под диригентската палка на Инна Диловска - още един млад и талантлив човек, чийто дебют като диригент в Камерна опера-Благоевград бе на 12 и 15 април с оперната шега "Капелмайсторът".