Рамзан Кадиров потвърди разполагането на чеченски бойци в Украйна

Снимка: Фейсбук
Снимка: Фейсбук

Чеченският лидер и съюзник на руския президент Владимир Путин, Рамзан Кадиров потвърди разполагането на чеченски бойци в Украйна, предаде Ройтерс.

Кадиров каза, че добре екипираните чеченски бойци не са понесли досега никакви загуби и са превзели украински военен обект, предава БТА.

Чеченският лидер добави, че за тях не е проблем да превземат градове като Киев и Харков, но задачата е да избегнат загуби и да изпълнят операцията внимателно. Според Кадиров Путин е взел правилно решение, защото, по думите му, не иска други държави да атакуват Русия от Украйна.

Лидерът на Чечения призова също украинците да свалят от власт своите управляващи и добави, че ще унищожава всякакви чеченски части, които се бият на страната на украинската армия.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини