Малцинство били несъгласните с проекта на кабинета за Кресненското дефиле

Снимка: ИлинденПрес, архив
Снимка: ИлинденПрес, архив

Единици са несъгласните трасето на магистрала "Струма" да остане в Кресненското дефиле. Това се разбра от думите на министъра на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова в сутрешния блок на БН, цитирана от Дневник.

Тя се позова на среща, в която са участвали и представители на екоорганизациите, на която от 25 присъстващи само двама били против варианта, който сега предлага правителството – едната посока на магистралата да е по съществуващия път през дефилето, а другата да е изнесена на платото отгоре.

Павлова отново лансира тезата на управляващите, че ако продължава да има противници на този вариант, това ще струва "стотици милиони" на държавата без да има необходимост от това.

Тя обясни, че ако се завърши екооценката на трасето до края на годината, през следващата ще може да се обяви поръчка за единственият незапочнат участък от тази магистрала и да не се изгубят предвидените за целта европейски средства.

Министърът обори и тезата на еколози за изчезващи животински видове от дефилето заради трафика с това, че и обходен вариант би ги засегнал.
 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини