Коли се сблъскаха във верижна катастрофа в мъглата на автомагистрала „Струма” край Ново Делчево

Снимката е илюстративна, фото: Илинден Прес
Снимката е илюстративна, фото: Илинден Прес

Верижна катастрофа заради гъста мъгла стана тази сутрин на автомагистрала „Струма” в района на санданското село Ново Делчево. Сигнал за пътния инцидент е подаден към 08:01 часа.

Съобщено е, че в мъглата са се сблъскали няколко автомобила. Това е по първоначална информация на свидетели. Катастрофирали са 7 леки автомобила и три микробуса. Ранени са трима души. Те са транспортирани с линейки към болнични заведения. На сигнала са се отзовали медицински и полицейски екипи от Сандански и Петрич, както и служители на противопожарната служба в двата града. Най-вероятно причина за тежката верижна катастрофа са несъобразена с пътните условия скорост и неспазване на необходимата дистанция.

Към момента лентата за движение в посока София е затворена. Автомобилите се пренасочват през с. Ново Делчево към град Сандански.

ОД МВР-Благоевград призовава водачите да шофират с повишено внимание и да спазват указанията на полицейските служители на място.

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини