Евронюз: И коронавирусът няма да върне българите на родното море

Проблемите по българското Черноморие стигнаха и до европейските медии. В репортаж, излъчен по "Евронюз", се казва, че българите няма да се върнат на Черноморието, предаде BulgariaONAIR.
Въпреки коронавируса българите няма да се върнат на родното море, а бетонът ще ги прати отново при съседите ни, се казва в репортажа на медията. Авторът Дамян Воденичаров, който от 7 години снима за "Евронюз", споделя, че трябва да се говори за проблемите, за да бъде намерено решение.
"Основният проблем е, че българите предпочитат все повече и повече да почиват в чужбина. Не може да стане толкова лесно", посочи Воденичаров. Според него застрояването, както и всички скандали с цените на чадъри и шезлонги, отблъскват хората.
Не на това мнение е актьорът Башар Рахал.
"Тази година ще почивам и в Гърция, и в България. Всяка година се старая да почивам на няколко места, но никога не пропускам България. Моите деца всеки път като отидем в Гърция започват да мрънкат "искаме в България", коментира той.
А авторът на репортажа, който има вече десетки хиляди гледания само във Facebook, обича родните брегове.

Отново километрични опашки на Кулата, въпреки това нашенци не се отказват от плаж на Бяло море
