Пожар изпепели 400 екзотични птици на съветник от Дъбница

Пожар изпепели 400 малки птици от редки породи кокошки в къщата на общинския съветник Мустафа Мейзин в гърменското село Дъбница. Огънят лумнал към 04,25 часа в четвъртък от неизправна кварцова лампа, която осигурявала топлина за пернатите в клетката. Стопанинът ги отглеждал в стая на къщата си.
За късмет съседи забелязали пламъците и се обадили на телефон 112.
„Никой не пострада, че спасихме двете ми къщи от огъня, които са една до друга. Само са опушени стените на помещението, в което бяха пиленцата, изгоряла е и дървената врата. Други щети по жилището няма. Но са изпепелени 400-те декоративни пиленца, щетата е за поне 10 000 лева”, каза общинският съветник от партия „Движение 21” Мустафа Мейзин, чието хоби е да отглежда екзотични пернати.
Грижи се за кокошки, гълъби, пуйки, папагали, фазани, пауни, пъдпъдъци. Сред изгорелите пиленца е имало от редките породи „Холандска гащата кокошка” и „Кемани”. „Някои от птиците струват по 100-200 лева. Непрекъснато обикалям Европа, за да попълвам колекцията си. В сряда се прибрах от Турция, в петък пътувам за Унгария. Кварцовата лампа я ползвах за топлина в клетката, от нея е тръгнал пожарът. Няма да се откажа от хобито си, въпреки че стана този неприятен инцидент”, каза още Мейзин.