„Парадокси“ в Камерна опера – Благоевград

Снимка: Община Благоевград
Снимка: Община Благоевград

Заместник-кметът по културата и хуманитарните дейности направи прослушване на новите попълнения в състава на Камерна опера – Благоевград. Василиса Павлова бе председател на комисията, която имаше тежката и отговорна задача да избере солистите, които ще пеят на благоевградска сцена.

На всички кандидати бе поставена задача да изпълнят по две арии или ария и песен по избор със съпровод на пиано.

Комисията, председателствана от инж. Василиса Павлова, избра четирима певци, които ще играят в триптиха „Парадокси“ от композитора Парашкев Хаджиев. Това са три едноактни опери по мотиви на разкази на О. Хенри. Либретото е на Петко Райков. 

Прослушването се проведе в присъствието на новия директор на Камерната опера – Лина Ангелова, която бе назначена на мястото на тенора Бойко Цветанов. Преди това пък бе уволнена от екипа на предишния кмет Атанас Камбитов. Тогава тя коментира пред медиите „Всяка власт  идва със своите хора, но кадруването в сферата на изкуството и културата не бива да има политически привкус. Но за жалост живеем в България“. Парадоксално, но днес Лина Ангелова подготвя за сцена триптиха „Парадокси“ на Парашкев Хаджиев.

След проведеното прослушване комисията ще оцени явилите се кандидати и ще обяви одобрените артист-солисти.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини