Три медала от световно първенство спечели каратистка от Сандански

Снимки: Община Сандански

Четири медала спечелиха състезателите на Клуб за източни бойни изкуства „Спартак”-Сандански от 27-то SKDUN световно първенство по Шотокан Карате – До.

Над 2000 състезатели от 5 континента участваха в надпреварата, която се проведе чешкия град Карлови Вари. Състезанието бе изключително напрегнато поради големия брой участници и високото ниво на спортната им подготовка.

С най-голям успех от санданските състезатели отново се отличи Атина  Трендафилова, която при младежите завоюва вицешампионската титла в спортна дисциплина Кумите Иппон Шобу +57 кг, спечели бронзов медал в новата спортна дисциплина Кумите Санбон Шобу open и с отбора на девойките в спортна дисциплина Кумите отборно open също завоюва бронзов медал.

Димитър Стоянов от КИБИ „Спартак” остана на крачка от бронзовия медал в спортна дисциплина Кумите Иппон Шобу +73 кг, като се класира на четвърто място. Захара Сиракова в дисциплината Кумите Джу Иппон open спечели бронзовия медал във възрастовата група на миникадетите.