Чара на занаятите разкриват два фестивала в Благоевград

Снимки: Община Благоевград
Снимки: Община Благоевград

Фестивалите „Балкански игри“ и Занаят фест“ започнаха днес в Благоевград при голям интерес от жители и гости на града. На площад „Македония“ са разположени шатри с различни елементи, свързани с традициите и културата. „Фестивалът „Балкански игри“ започна с красиво шествие на възпитаници на Център за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград и платформа, украсена в битов стил. То тръгна от сградата на Съдебна палата и стигна до площад „Македония“, където паралелно протичат програмите на двата фестивала.
Утре отново ще има шествие, този път с кукери от Благоевград. Маршрутът ще бъде същият, а началният час е 10.30.

Фестивалът „Балкански игри“ цели да популяризира уникалното културно-историческо наследство от автентичния фолклор на България и Гърция, чрез танци, песни, интерпретации на обичаи. 
„Занаят фест“, пък, който продължава до 6 май, представя занаяти като звънчарство, тъкачество, грънчарство, дърворезба, ножарство, пчеларство, накити, изработка на български народни инструменти, демонстрация на точене на кори и на други интересни занаяти.

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини