КНСБ с кампания за деца, загубили родители при трудова злополука
45 деца, които са загубили родителите си при трудова злополука, получават помощ от КНСБ. Дарителската кампания „Помогни на дете” стартира на 28 април тази година, на тази дата се отбелязва Денят на загиналите при трудова злополука. Инициативата е на Конфедерацията на независимите синдикати в България и на Благотворителен фонд „Проф. д-р Желязко Христов”.
Целта е да се осигурят финансови средства за изплащане на месечни стипендии на деца, които са загубили родителите си при трудова злополука. Загиналите са миньори, полицаи, учители, шофьори, железничари и др., част от тях са били синдикални членове. КНСБ изплаща месечни стипендии на 45 деца.
«В навечерието на Коледа ставаме по-добри, забавяме забързания ритъм на ежедневието си, чуваме и виждаме по-добре, отваряме сетивата си, за да може да даваме и получаваме повече доброта и топлина! DMS кампания набира средства с SMS на 17 777 с текст DMS POMOGNI. Нека заедно да дадем топлина на деца, загубили родителите си при трудова злополука! Изпратете SMS на 17 777 с текст DMS POMOGNI. Цената на съобщението е 1 лв., която е незначителна сума за всеки от нас, но може да промени живота на едно дете!», призовават от синдиката.
Повече от 20 години КНСБ помага и на хора, изправени пред житейски трудности. Към момента 351 социално слаби, бездомни и самотни хора получават безплатна храна за обяд в обществени трапезарии в 12 населени места на страната. През 2019 г. ще продължи предоставянето на социалната услуга към тези хора. „Населените места, в които ще функционират социални кухни през следващата година, са Дупница, Батак, Карлово, разградските села Лозница и Самуил, Нова Загора, Рудозем, Димитровград, Ивайловград, Харманли, Шумен и град Велики Преслав. За най-трудно подвижните лица е предвидена доставка на храна до домовете им, с помощта на Домашния социален патронаж”, уточни лидерът на КНСБ в Пиринския край – Емануил Манолов.
Социалната програма се осъществява със съдействието на Регионалните съвети на КНСБ и Дирекциите „Социално подпомагане” в съответните региони. Потребителите следва да отговарят на следните критерии: лица и семейства на месечно подпомагане с доход по-нисък от диференцирания минимален доход, лица с доказана липса на доходи и близки, които да се грижат за тях, самотно живеещи лица и семейства, получаващи минимални пенсии, скитащи и бездомни лица.