Оставиха в ареста подпалвача на гората над Кресна

Окръжен съд-Благоевград също постанови най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража” за 30-годишния Костадин Митев.
Говедарят е обвинен за големия пожара в района над Кресненското дефиле, който изпепели над 20 000 декара площи.
Според обвинението той е хвърлил незагасена цигара в тревата над село Мечкул, докато пасял 70 животни от породата „Родопско късорого говедо”, собственост на Сдружение „Фонд за дивата флора и фауна”. Според държавното обвинение Митев е млад, мобилен, има и присъда отпреди 6 години за кражба, затова е налице реална опасност да се укрие. Още повече, че в период от няколко дни е прикрил извършеното от него престъпление.
Адвокатът на обвиняемия бе категоричен, че липсват доказателства за причастността на говедаря към извършеното престъпление. Защитата поиска по-лека мярка за неотклонение за Митев, тъй като той има постоянен адрес в село Брежани, живее на семейни начала с жена си и работи на трудов договор. Жена му смята, че той е натопен и невинен. Но съдът остави Митев в ареста с мотив, че може да се укрие.
Пастирът е обвинен в причиняване на пожар по непредпазливост, довел до значителни имуществени вреди в размер на 3,3 милиона лева. Законът предвижда наказание до 5 години затвор. Деянието му е с висока степен на обществена опасност.

Представят проекта за бизнес зона в Сандански пред гръцки инвеститори
