Гръцки майстори на вино и ракия мериха сили с наши производители в село Делчево

Снимки: ИлинденПрес
Снимки: ИлинденПрес

Блокадата на ГКПП Илинден-Ексохи не попречи на десетки гости от южната ни съседка да почетат празника Трифон Зарезан в гоцеделчевското село Делчево.

Общинският кмет Владимир Москов и колеги на гръцки общини направиха ритуално зарязване на лозята в местността Баира. Управниците пожелаха благодат и плодородие на всички лозари и винари от района. По-късно празникът се пренесе в центъра на селото, където дълги хора извиха местните жители и стотиците гости на селото.

110 божествени напитки участваха в конкурсите за най-добър винопроизводител и производител на ракия. 41 от питиетата бяха на гръцки майстори, които всяка година мерят своите вина и ракии с българските си колеги. Наградата за най-добро червено вино спечели Атанасиос Кирцис от Драма, който е председател на Сдружението на винопроизводителите. За бяло вино първото място бе за Светозар Караилиев от гърменското село Огняново. За отлежали вина отново победител бе грък – Савас Аврамидис от Солун. Никола Думбанов пък грабна приза за най-хубава бяла ракия, д-р Стоян Тунчев от Гоце Делчев победи при ароматизираните ракии. Най-добрата отлежала ракия пък се оказа собственост на бизнесмена Георги Шапков, който стопанисва механа и хотел в село Делчево.   

 

Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.
    Няма добавени коментари!

Още новини