Ентусиасти от Благоевград посрещнаха July Morning на връх Исмаилица в Рила
Admin
01/07/2025 11:24
Региона
0

Снимка: Община Благоевград
Десетки ентусиасти посрещнаха първия юлски изгрев високо в Рила планина и отбелязаха July Morning по незабравим начин. Събитието, организирано от Община Благоевград и ски център „Картала“, привлече жители и гости на града, които се включиха в организираното изкачване до връх Исмаилица, извисяващ се на 2409 метра надморска височина.
Рано сутринта участниците се качиха с кабинков лифт до високопланинската местност и оттам се отправиха пеша към върха. Походът се превърна в истинско преживяване, хора от различни възрасти снимаха изгрева, споделяха истории и се наслаждаваха на величието на планината. При достигане на върха се откриха прекрасни гледки към околните върхове и долини.
Участниците в лятното приключение, които се заредиха с позитивна енергия, слязоха с лифта и отпътуваха обратно към Благоевград. Събитието получи се състоя и с подкрепата на Национален парк „Рила". Експерт от парка и двама доброволци от Планинска спасителна служба - Благоевград бяха с групата, която посрещна първия юлски изгрев.

Палестинци гинат при серия израелски въздушни удари в Ивицата Газа

Най-новата рок бира в България дебютира на музикален фестивал
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.