Платиха 30 пъти над пазарната оценка за някогашното читалище в Калиманци

Сериозно наддаване за общински имот в санданското село Калиманци. Някогашното читалище, което по-късно е столова за работниците в ТКЗС, се продаде на цена от 66 500 лева при обявена от Общинския съвет на Сандански първоначална цена от 2121 лева. Сградата е едноетажна, застроената площ е 130 квадратни метра, а общата площ е 357 квадратни метра. Победител сред седемте кандидати е Благой Благоев.
Местните хора се надяват инвеститорът да облагороди това място. Нямат представа какво ще прави с имота. Постройката е силно компрометирана, 70% от покрива е рухнал.
„Няма как да се заздрави тази сграда, трябва да се бутне. Тя е строена през далечната 1957 година, на почти 70 години е. Някога там беше читалището на селото ни, после столовата на ТКЗС-то, по едно време имаше и медицински кабинет, но сега е полусрутена“, заяви днес кметът на село Калиманци - Стефан Цигов.

Парк със 100 подземни паркоместа в Струмско иска да строи Община Благоевград
