Пирин скочи с отворено писмо след сечта на рефера Иво Андреев във Велико Търново
Admin
07/03/2025 13:00
Региона
0

Снимка: ПФК "Пирин 22"
ПФК "Пирин 22" АД разпространи отворено писмодо Съдийската комисия към Българския футболен съюз. В него ръководството на клуба изказва възмущението си от съдийството на главния рефер Иво Андреев в срещата вчера между "орлетата" и домакините от ФК "Етър" - Велико Търново.
Мнението на благоевградчани е категорично и то е, че съдията с тенденциозните си отсъждания и най-вече със свирената дузпа за "Етър" е накърнил честната игра и е повлиял директно на изхода на двубоя. ПФК "Пирин 22" настоява за официална проверка на съдийските решения на Иво Андреев и за налагане на санкции спрямо него. Иска се обективно и безпристрастно съдийство в бъдещите мачове на отбора.
Познавайки нравите в родния футбол, надали такова нещо обаче е възможно, защото и на малките деца са ясни връзките на определени съдии с определени отбори, както и липсата на феърплей.
Ето и цялото отворено писмо без редакторска намеса:
До: Съдийската комисия към БФС Български футболен съюз
Отворено писмо от ПФК Пирин 22 АД
Уважаеми членове на Съдийската комисия,
С настоящото отворено писмо изразяваме своето категорично възмущение от съдийството на главния рефер Иво Андреев в срещата между ФК Пирин 22 Благоевград и ФК Етър Велико Търново, проведена на 6 март 2025 г. в рамките на Втора професионална лига.
Нашите основни възражения са свързани със следните съдийски решения, които пряко повлияха на крайния резултат на срещата:
1. Тенденциозно отсъждане на нарушения в ущърб на ПФК Пирин, което доведе до неравнопоставеност в игровите ситуации.
2. Непоследователност при санкционирането на нарушенията, като идентични ситуации бяха отсъждани в полза на противника.
3. Очевидно неправилно отсъждане на дузпа, което накърни честната игра и повлия директно на хода и изхода на мача.
Следва да се отбележи, че не за първи път нашият клуб става обект на спорни решения от страна на съдията Иво Андреев. За съжаление, ПФК Пирин далеч не е единственият клуб, който категорично настоява Андреев да не бъде назначаван да ръководи мачове в професионалния футбол, което е лесно проверимо.
С оглед на гореизложеното, ПФК Пирин 22 Благоевград настоява за:
1. Официална проверка на съдийските решения на Иво Андреев в тази среща.
2. Налагане на санкции.
3. Гарантиране на обективно и безпристрастно съдийство в бъдещите мачове на нашия отбор.
4. Прекъсване на назначенията на същия за мачове на ПФК Пирин 22 АД.
Забелязваме притеснителна тенденция в последните ни мачове срещу Фратрия, Ботев Пловдив и ЦСКА София, където не бяха отсъдени очевидни дузпи в наша полза. Въпреки явните нарушения в наказателното поле, съдиите последователно подминаха тези ситуации, което оказа пряко влияние върху резултатите на срещите.
Същевременно, забелязваме друга тенденция, при която на наш пряк конкурент за директна промоция в А група често се отсъждат дузпи , понякога по две в един мач, при спорни ситуации. Това създава усещане за неравнопоставеност и поставя под съмнение принципа на честната игра.
Очакваме Вашата реакция и конкретни действия за осигуряване на честната игра в българския футбол и в частност борбата за промоция в Първа Лига.
С уважение, ПФК Пирин 22 АД Благоевград
П.П. Изпращаме отворено писмо до Съдийската комисия на БФС, а не жалба, както отразихме в доклада на делегата веднага след мача. Не смятаме за логично, честно и правомерно да заплащаме такса за разглеждане на жалба, след като считаме, че сме категорично прави. Предпочитаме да закупим топки за ДЮШ на клуба, отколкото да харчим излишни средства по този въпрос. Призоваваме Съдийската комисия на БФС да се самосезира и подходи сериозно към преосмисляне на назначенията на конкретния рефер както и за всички бъдещи важни мачове във Втора Лига.

Премиерът видя как се правят оръжия и боеприпаси във ВМЗ - Сопот

Ремонтираха читалището в Марикостиново 57 години след построяването му
Коментари
Екипът на Илинден Прес Ви информира, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни думи и квалификации, както и обиди на расова, етническа или верска основа. Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Илинден Прес от потребителите. Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Илинден Прес. Преди да пишете коментари, прочетете нашите правила за участие във форумите.