30 картини на известни български художнички редят в Гоце Делчев за 8 март

За Международния ден на жената, който е на 8 март, Община Гоце Делчев организира интересна изложба на тема: "Именити български жени художници, творили през ХХ век".
В експозицията са включени 30 творби на едни от най-известните български художнички, а картините са представени от различни колекционери и ценители на изобразителното изкуство.
Жители и гости на град Гоце Делчев ще могат да видят някои от най-добрите платна на дамите художници на 5 март, сряда, от 17:30 часа в изложбената зала на Дома на културата. Посетителите ще се насладят на майсторството на авторите, които са създали наистина впечатляващи картини.
Сред платната има натюрморт, пейзажи, портрети, които грабват окото на всеки със своите цветни и приказни истории, които „разказват“ художничките. А красотата е резултат от тяхната страст към рисуването. Картините пък са нарисувани със сърце, душа, страст и талант.

Филмът Анора грабна Оскар, спечели още четири награди
